arama

Benny ve Joon Film Konusu ve Film Yorumu

benny-ve-joon-film-konusu-ve-film-yorumu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • tuyann tuyann

Benny ve Joon Film Konusu ve Film Yorumu

Benny ve Joon Film Konusu – Fazla Bilinmeyen Bir Johnny Depp Filmi

Pek fazla hatırlanmayan, hatta bilinmeyen filmlerden birisi Benny ve Joon. Johnny Depp’in kariyerindeki en tuhaf filmlerden birisi olabilir. 1993 yılında, Jeremiah S. Chechik tarafından yönetilen filmde, Mary Stuart Masterson, Aidan Quin ve Johnny Depp gibi isimler yer almakta.

Romantik bir film olan Benny ve Joon filminin konusundan biraz bahsettikten sonra, filmi ilgili kısa bir yorum yaparak, bu filmi niye izlemeniz gerekiyor? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Benny ve Joon Film Konusu

Joon Pearl, zihinsel engelli bir kadındır. Zihninde ucu bucağı olmayan bir boşluk olduğunu söylersek hata yapmış sayılmayız. Bu boşluğu doldurmak için yaptığı aktiviteler de oldukça tuhaftır. Joon’un alışkanlıkları da bir o kadar tuhaftır aslında. Joon çok iyi resim çizebilen ancak çizimleri zihnindeki boşluktan yararlandığı için epey tuhaf olan sanat eserleridir. Resim çizme şekli ise bir o kadar tuhaftır. Kısacası, Joon topluma göre oldukça tuhaf bir kadındır. Ağabeyi Benny ise zor yaşam şartları altında çalışan ve hem kendisini hem de kardeşini geçindirmek zorunda olan genç bir adamdır.

Joon’un hayatı Benny’e mecburdur, bu sebeple Benny’de tamamen hayatını Joon’a göre yaşamak mecburiyetindedir. Bu nedenle hayatlarında oldukça sıkıcı ve ağır bir rutinlik söz konusudur. Gerçi Joon’un bazı keyif aldığı şeyler vardır ancak Benny için bu durumlar hiç kolay değildir. Onun bütün hayatı, zihinsel engeli kız kardeşinin yaşamını devam ettirmesi üzerine kuruludur. Arkadaşlarıyla bile istediği gibi görüşüp vakit geçiremez.

Günün birinde hayatlarına son derece eğlenceli ancak tuhaf bir tip olan Sam girecektir. Sam oldukça farklı bir insandır. Alışkanlıkları ve zevk aldığı aktiviteler Joon’a oldukça yakındır. Benny onu ne kadar tuhaf buluyorsa da Joon normal bulacaktır. Sam ve Joon’un arasında kısa sürede bir aşk filizlenecek ve ikili tuhaf alışkanlıklarını birlikte yapmaya başlayacaklardır.

Benny başlangıçta biraz tedirgin olsa da sonradan kardeşinin kendisine yakın hissettiği biriyle vakit geçirmesinden ve sürekli onu düşünmesi gerekmediğinden dolayı biraz memnun kalacaktır. Sam’in hayatına girmesiyle, Joon’un artık yeni rutinleri ve yeni maceraları vardır. Sam’in bakış açısı çok farklıdır her olaya başka bir pencereden bakmaktadır. İkili oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirmeye başlarlar. Ancak günün birinde Joon hastalığı yüzünden hastaneye yatırılır ve olaylar gelişir.

Benny ve Joon Film Yorumu

Benny ve Joon filmi romantik bir film olsa da bu türdeki filmlere pek benzemiyor. Filmin atmosferi oldukça değişik. Oyunculukların harika olduğunu söyleyebilirim. Johnny Depp’in toy gençlik yıllarında harika bir performans sergilediği ortada. Filmin hikayesi ise dediğim gibi romantik-romantik komedi filmlerine pek benzemiyor. Film boyunca farklı farklı duyguları yaşamamak mümkün.

Benny ve Joon’un sıkıntılı hayatlarını görüp, o mücadeleye üzülürken Sam’in eğlenceli yanıyla gülüp eğlenebilmek mümkün. Birçok duyguyu aynı anda yaşayacağınız ve izledikten sonra sizde yerinin hep ayrı olacağını düşündüğüm filmlerden birisi.

Benny ve Joon Film Konusu ve Yorumu aktardığımız içeriğimiz bu kadardı. Günlük Film Önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sanatsal açıdan işin kıyısından köşesinden giren, romantizmin farklı bir yolla ele alındığı, eğlencenin ve komedinin yanı sıra düşündüren bir film arıyorsanız, Benny ve Joon filmini öneririz!

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.