arama

Dr. Stone 2. Sezon Ne Zaman Çıkakacak

Dr. Stone 2.sezon ne zaman çıkacak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Law

Dr. Stone 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak

Dr. Stone 2. Sezonu ne zaman çıkacak sorusu çok sorulmakta. Dr. Stone animesinin 2. sezonu merakla bekleniyor. Dr. Stone, İnegaki Riichiro ve Boichi tarafından yapılan 2017’de mangası, 2019’da da animesi yayınlanmaya başlayan fantastik macera kategorisinde kısmen Isekai anime diyebileceğimiz bir anime idi. 2019 yılının ses getiren animelerinden birisi olan Dr. Stone 2019 Crunchyroll anime ödüllerinden en iyi baş kahraman ünvanını almıştı. İlk sezonu sona ermeden 2.sezonu için onay alan serinin ufak bir trailer’ıda yayınlandı ancak tarih belirtilmemişti. Son günlerde yayılan haberlere göre Dr. Stone animesi bizi biraz daha bekletecek vd 2020 yılının sonu aralık ayında izleyici karşısına çıkacak. 2. Sezon Stone Wars (taş savaşları) arc ismiyle izleyici ile buluşacak.

Dr. Stone Animesinin İlk Sezonunda Ne Oldu?

2017 yılında dünya bir felakete sürüklenir. Bütün insanlık taş heykellere dönüşmüştür. Taşlaşan insanlar kırılmadığı sürece ölmez. 3700 yıl geçmiştir ve bir sebepten ötürü taşlaşmadan ilk uyanan Ishigami Senku adında bir lise öğrencisidir. Senku taşlaşmadan önceki hayatında bilime meraklı,çalışkan ve uzaya gitmek isteyen bu amacı için bilimsel çalışmalar yapıp uzaya kendi başına maket roketler fırlatmaya çalışan zeki bir gençtir. 3700 yıl geçmesi sebebi ile doğal unsurlar,afetler sebebi ile dünyada hiçbir insan yapısı kalmamıştır.

Ne bir ev kalıntısı vardır ne de bir eşya kalmıştır. İnsanlık 2 milyon yıl gerilemiştir ve tek hayatta olan Senku’dur. Senku taşlaşmadan kurtulan ilk insan olduğunu fark eder bunun sebebini araştırmaya başlar. Çözüm yolunu bulunca en yakın arkadaşını taşlaşmadan kurtarır. Senku zeka gerektiren işleri yaparken arkadaşı Taiju ayak işlerini üslenir. Taiju, Senku’nun da izniyle aşık olduğu Yuzuriha’yı uyandırmak ister. Fakat yolda aslanlarım saldırısına uğrarlar. Orada bulunan bir taş heykel dikkatlerini çeker. O kişi Tsukasa isimli en güçlü liseli ünvanına sahip bir kişidir. Onun aslanları durdurabileceğini düşünen ikili Yuzuriha’yı bir köşeye bırakıp,Tsukasa’yı uyandırırlar. Düşündükleri gibi olur ve Tsukasa aslanları çıplak elleri ile etkisiz hale getirir. Tsukasa’nın ardından Yuzuriha’yı da uyandırırlar. Tsukasa ile vahşi hayvanlardan onları koruyacak ve avcılıkta usta bir arkadaşları olmuştur. Güvenlik ve yemek ihtiyaçları artık daha etkilidir. Ancak çok geçmeden Tsukasa ile kahramanımız fikir ayrılıklarına düşer ve birbirlerini öldürmek için bir savaşa tutuşurlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.