arama

En İyi Isekai Anime Önerileri

drifters tile
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Law

En iyi Isekai Anime Önerileri

En iyi Isekai (Farklı dünya,oyun veya paralel evrenlerde geçen anime türü) anime serilerinin bulunduğu öneri listemiz.Mutlaka izlenilmesi gereken farklı dünya animeleri.

1- Tensei Shitara Slime Datta Ken

Tensei Shitara Slime Datta Ken anime önerisi

Tensei Shitara Slime Datta Ken anime önerisi anime önerileri

Hayatını memur olarak devam ettiren. Hiç kız arkadaşı olmamış,bakir bir beyefendi. Bir sokak serserisi tarafından bıçaklandıktan sonra başka bir dünyada balçık(slime) olarak doğar. Bu dünya orta dünya benzeri elf,cüce,ejderha,goblin,kertenkele adam ve insanlardan oluşmaktadır. Savaş ve karmaşa içerisindeki bu dünyada bir balçık olan ana karakterimiz güçlerini keşfedip bu farklı türleri bir araya getirmek ister.

Savaş ve komedinin eksik olmadığı bu seriyi bir oturuşta bitireceksiniz. 2.sezonu henüz gelmeyen seri  24 bölümlük 1.sezonu ile sizleri bekliyor.

 

2- Overlord

Overlord anime önerisi

Overlord anime önerisi anime önerileri

Isekai anime denilince ilk akla gelen serilerden birisidir. Online bir oyun kapatılacaktır.Ana karakterimiz bu oyunun içinde kalmaya karar verir,daha sonra oyunun içinde sıkışıp kalır.Sıkıştığı bu oyunun içerisinde yaşam pekde sıkıcı değildir çünkü oyunun en güçlüsüdür.Orada yaşamına devam eder.Sword Art Online animesine benzeten insanlar bulunsa’da burada karakterimiz evrenin en güçlüsü’dür. Sword Art Online ile farklı olan bir çok durum mevcuttur.Bu seri çoğu anime izleyicisini kendisine bağlayıp tekrar tekrar izlettirmektedir.

3- Drifters

drifters anime önerisi

drifters anime önerisi anime önerileri

Dünya tarihi boyunca en iyi savaş yetenekleri ve zekaya sahip bir grup oluşturulmuştur. Farklı bir dünyada bir araya getirilmiştir. Bu dünyada onlardan istenilen kendisini Tanrının yer yüzündeki temsilcisi sanan bir lideri ortadan kaldırmaktır. Orta dünyada geçen bu seride kötü adamımız insan olmayan canlıları bir araya getirip kendisine karşı gelen insanlığın sonunu getirmeye çalışmaktadır.

Bu serideki kahramanlarımız gerçek dünyada bulunan farklı tarihlerde yaşayan komutan,kral,liderlerden oluşmaktadır. Bu karakteri ben kime benzetiyorum diye şaşırmayınız. Mangaka dünya tarihinin en zeki savaşçılarını bir araya getirip muazzam bir savaş animesi ortaya koymuştur. Seri 12 bölümdür. 2.sezonu henüz yayınlanmamıştır. Bu kadar kısa olup bu kadar kendisini sevdiren nadir serilerden birisidir.

4- Tate no Yuusha no Nariagari

Tate no Yuusha no Nariagari anime önerisi

Tate no Yuusha no Nariagari anime önerisi anime önerileri

Yıkılmakta olan bir dünyanın kurtarılması için bildğimiz dünyadan 4 insan bu orta dünyaya getirilmiştir. Her birinin farklı yetenekleri vardır. Ana karakterimiz sadece kalkan kullanılmaktadır ve herkes tarafından dışlanmaktadır. Kendisini kalkanı ile korumaktan başka bir şey yapamaz. Canavarları öldürüp level kasılamaz para kazanamaz ve ihanete uğramıştır.Sword Art Online animesini izleyen herkesin heyecanla izleyeceği bu seri 24 bölüm 2.sezonu henüz yayınlanmamıştır.

5- Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Re Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu anime önerisi

Re Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu anime önerisi anime önerileri

Bilinen Isekai animelerin aksine bu seride farklı bir dünyaya getirilen karakterimizin hiç özel gücü yoktur. Geldiği dünyada kendi hayatından daha eğlenceli bir yaşam süreceğini düşünen kahramanımız kendisini seçilmiş kişi sanar. Ancak hiçbir gücü olmadığını öğrendiğinde çöküşe geçer. Bu dünyaya getirilen Subaru’ya kimse bir açıklama yapmaz. Hiç bir gücü olmayan Subaru kendi dünyasında en azından bir evi vardı burada kalıcak yeride yoktur.

Bilinen Isekai animelerinin aksine bu seride karakterimiz tam bir derbederdir. 1.sezonu 24 bölüm ve 2.sezonu bir kaç ay içerisinde karşımıza çıkacak.

6- Sword Art Online

Sword Art Online anime önerisi

Sword Art Online anime önerisi anime önerileri

2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları kendi dünyasına götürerek gerçek bir rol yapma macerası sunmaktadır. Oyuna katılan on bin oyuncu arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.

Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu boss kulesini temizlemektedir,her katın sonunda farklı bir boss onları beklemektedir. Fakat oyunda sağlığı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki VR’ı çıkarmak isterse sistem oyuncuları öldürecektir.
Bütün oyuncular şaşkınlık ve korku içerisindeyken oyunun beta aşamalarından tecrübeli olan ana karakterimiz Kirito bu oyundan çıkmayı kafasına koymuştur. İlk bölümünden itibaren sizi gaza getirecek,bu seriyi izlemeyen tek sen kaldın izlemelisin.

Anime Önerileri serimizin ilk 5’lisine göz atmak için buraya tıklayınız.