arama

Film Önerileri Maskeli Süvari | Johnny Depp | The Lone Ranger

film-onerileri-maskeli-suvari
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • tuyann tuyann

Film Önerileri

Film Önerileri Maskeli Süvari | Johnny Depp | The Lone Ranger

Film Önerisi olarak okuyacağınız bu yazıda Maskeli Süvari filmiyle ilgili bazı bilgilere yer verilmiştir.

Maskeli Süvari bir Spagetti Western mi?
The Lone Ranger (2013) Neden beğenilmedi?
Maskeli Süvari filmi izlenir mi?
Maskeli Süvari Film İncelemesi

Karayip Korsanları serisinin yapımcıları, yönetmeni bir araya gelirken birçok oyuncusu da bir araya gelerek, Karayip Korsanları tadında bir Western filmi yapmak istemişler. Öncelikle, Johnny Depp’in birçok farklı tipte karakter canlandırma yeteneği olduğunu biliyoruz. Bu filmde ise Jack Sparrow’un farklı bir versiyonu olmuş.

Yönetmen koltuğunda Karayip Korsanları serisinin ilk üç filmini yönetmiş olan Gore Verbinski, yapımcılıkta ise yine Karayip Korsanları serisinden bildiğimiz, Jerry Bruckheimer ve Disney var. Maskeli Süvari 2013 Yılının yaz aylarında seyirciyle beyazperde de buluşmuştu. Filmin bütçesi oldukça yüksek olmasına rağmen hasılat konusunda hayal kırıklığı yarattı. Yapımcılarına zarar ettiren film, John Carter’dan sonra Disney’in en çok zarar eden projesi olmuştu.l

Film çekilmeden önce yaşanan bazı olaylara değinmeden önce Maskeli Süvari filminin oyuncularına değinelim.

Film Önerileri Maskeli Süvari Filmi Oyuncular:

Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Armie Hammer gibi isimlerin yanı sıra, Karayip Korsanlarından tanıdığımız bazı isimlerde mevcut. Armie Hammer, John Reid karakterine hayat veriyor ve Maskeli Süvari’nin bir nevi başrolü. Yardımcı rolde Johnny Depp Tonto isimli bir Kızılderili’ye hayat vermekte.

film onerileri johnny depp the lone ranger

Tonto bir nevi Jack Sparrow’un başka bir evrendeki hali gibi. Umursamaz tavırlarıyla bize Kaptan Jack’i oldukça fazla andırıyor. Helena ile Johnny Depp’i birlikte izlemeye oldukça alıştık. Bu filmde de pek fazla sahneleri olmasa da oldukça uyumlu olmuşlar diyebiliriz.

Oyunculukla ilgili yorumlarımı bu üç isimle ilgili ve çok kısa olacak. Armie Hammer ve Johnny Depp, size Will Turner ve Kaptan Jack’i andırabilir.

Armie role gerçekten çok yakışmış, Maskeli Süvarinin karizmatik, ağır yönlerini yeri geldiği zaman iyi yansıtırken, sempatik ve komik taraflarını da mimikleriyle kotarmış. Armie için çok söylenecek bir şey yok. Johnny Depp ise bildiğimiz gibi, mimikleriyle ses tonuyla öyle bir oynuyor ki Tonto ile bütünleşiyorsunuz. Tonto karakterinin saçma sapan hareketleri Depp’in oyunculuğuyla kabul edilebilir bir hale geliyor. Büyük ihtimalle Tonto’ya hayat veren Johnny Depp olmasaydı, aşırı saçma rollerden biri olarak hatırlanacaktı.

film onerileri armie hammer maskeli suvari

Kesinlikle gülmekten öleceğiniz bir karakter olan Tonto’nun bir de duygusal yanı var. Sempatik ve komik bir karakterin derin tarafını yansıtırken Johnny Depp çok iyi bir performans sergilemiş. Helena Bonham Carter’ın filmdeki sahneleri oldukça az. Kostümleri ise mükemmel, Helena bu kostümlerin içinde donuk mimikleriyle karakterini çok iyi yansıtmış.

film onerileri the lone ranger helena

Maskeli Süvari Konusu

Butch Cavendish, vahşi batıda nam salmış insan eti yiyen korkunç bir hayduttur. Demir yolu açılışında halkın gözü önünde asılması için trenle asılacağı yere götürülmektedir. Aynı trende Kızılderili Tonto ve kendisini adalete adamış, iyi bir eğitim almış olan hukukçu John Reid’de vardır. Butch Cavendish trenden kaçmayı başaracaktır ancak onun bu trenden kaçma macerası sayesinde, Tonto ve John Reid tanışmış olacaklar. John ve Tonto arasındaki eğlenceli diyaloglarda böylece başlamış oluyor.

Tonto sözde adalet için mahkum olarak götürülürken, John Reid, ağabeyi Dan Reid ile birlikte kaçmayı başaran Butch Cavendish’i yakalamak için diğer süvarilerle harekete geçer. Butch’ın pususu sayesinde süvariler bozguna uğrayacak ve Tonto’nun yardımıyla John kurtulacaktır. Tonto ve John ikilisi böylece birlikte hareket edecekler ve adaleti sağlamaya çalışacaklar.

Maskeli Süvari filmi bol aksiyonlu ve çok eğlenceli bir film. Senaryo bağlamında hiçbir eksiği yok sadece bazı yerlerde olaylar yavaş ilerlerken bir anda hızlanmalar olabiliyor. Ancak bunu anlatıcı bakış açısıyla yansıttıkları için herhangi bir kopukluk oluşmuyor.

Maskeli Süvari (The Lone Ranger 2013) Western Filmi

Maskeli Süvari filmi bazıları için hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ancak 2012 yılında benim için oldukça önemliydi. Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminden bir yıl sonra, Johnny Depp’in en sevdiğim film türlerinden birisi olan Western filmiyle gelmesi, beni çok sevindirmişti.

Afişte yer alan Karayip Korsanlarının yaratıcılarından ifadesi bile beni sinema salonlarına sürüklemeye yeterdi. O yüzden filmle ilgili ister istemez oldukça fazla bilgiyi edinmiş oldum. The Lone Ranger (2013) filminin çekim süreci ve projenin başlaması oldukça sıkıntılı bir süreçti. Maskeli Süvari çekimlerine başlanmadan önce şirketin kaygıları vardı. Bu kaygılar artık Western filmleri ne kadar seyirci toplayabilir? Üzerineydi sanırım. Şu an bu durum pek farklı değil, eğer Tarantino değilseniz bir Western filmi yaparak gişeden güler yüzle çıkmak oldukça zor bir iş.

film onerileri maskeli suvari tonto john reid

Disney’in bu filmin PR çalışmasında kullanacak iki kozu vardı. Bunlardan birisi Johnny Depp öteki de Karayip Korsanları referansı. Şirket sonunda filmin çekilmesine karar verdi ancak bu karardan çok çabuk dönerek çekimleri başlayan filmin iptali gerçekleşti.

Her nasıl olduysa bir şekilde Maskeli Süvari filmi için tekrardan yeşil ışık yandı ve 225 milyon dolarlık dev bütçesiyle filmin çekimleri tamamlandı. Fragmandaki tren sahnesi filmin üçüncü kozu olmuştu. İnsanlar Maskeli Süvari için heyecanlı gibiydi, Disney ve Karayip Korsanlarının ekibi de memnun gözüküyordu. Ta ki gişedeki çakılmaya kadar…

225 Milyon dolar bütçeli Maskeli Süvari filmi dünya toplamında 260 milyon dolar hasılat yapabilmişti. Yorumlar çok kötüydü, bazı eleştirmenlere göre bu film bir Spagetti Western filmi kadar bile iyi olmamıştı.

2013 Yılında heyecanla izlediğim Maskeli Süvari filmini o zaman çok sevmiştim. Bu sevgi beni üç kez sinema salonlarına götürüp, birinde de orijinal diliyle izlememe sebep olmuştu. Öncelikle filmin anlatıldığı, söylendiği kadar kötü bir film olmadığını dile getirmek istiyorum. Hoş ki, bu kadar kötü bir filmi burada sizlere önermezdim.

Maskeli Süvari İzle | Film Önerileri The Lone Ranger (2013) Western Filmleri

Maskeli Süvari filmi izlenir mi? Sorusuna bu bölümde cevap vereceğim. Öncelikle film harika bir görsellik sunuyor. Kendi dönemini oldukça iyi yansıtırken, bir taraf tutmuyor. Kızılderililere bu filmde yapılan bir haksızlık yok hatta hakları aranıyor bile diyebiliriz. Adaletle ilgili verilen alt metinler, adaletin kimin için ne ifade ettiği, adaleti kimin sağlaması gerektiği üzerine epey alt metin içeriyor. Bunun dışında filmin çekim kalitesi çok iyi, zaten dev bir bütçesi var. Aksiyon sahneleri 2013 yılından bu yana hala güncelliğini koruyor ve yeni çıkan filmlerin çoğundan daha iyi.

Maskeli Süvari filmi ne izlesem? Dediğiniz zamanlarda izleyebileceğiniz, ailenizle, arkadaşlarınızla toplanıp film izlemek istediğiniz zamanlarda size yardımcı olabilecek bol eğlenceli bir Western filmi.

Maskeli Süvari filmine benzeyen film önerileri:
Zincirsiz Western Filmi
3:10 Yuma Treni Western Filmi

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter: Tuyann.com
Instagram: Tuyann.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.