arama

Asilzade (Noblesse) Webtoon Öneri ve İnceleme

Asilzade (Noblesse) anime
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Law

Asilzade (Noblesse) Webtoon Öneri ve İnceleme

Noblesse (Asilzade) çizgi roman incelemesi ile karşınızdayız. Güney Kore’den çıkan bu Webtoon hatırı sayılır kitlelere ulaşmış. Son Jeho tarafından yazılmış ve Lee Kwangsu tarafından çizilmiş. İlk defa Güney Koreden çıkma bir eseri okudum. Çizimleri ön plana çıkan eserin karanlık atmosferi ve arka plan tasarımlarıyla kendimi Marvel veya DC çizgi roman serisi okuyormuş gibi hissettim. Sanırım Koreli yazar ve çizerimiz Japon mangaları ve batı çizgi romanlarını karıştırıp ortaya böyle bir şey  çıkarmışlar,belki de bana öyle gelmiştir.

Hikaye 21. Yüzyıl’da geçiyor insan,soylu ve kurt adam ırkı arasındaki üstünlük mücadelesi diyebileceğimiz bir hikaye. İnsanlar geliştirilmiş insan üretmeye çalışıyorlar ve bu askeri güçlerle dünya yönetimini ele geçirip binlerce yıllık tarihi olan diğer iki ırkı kendilerinden küçük görmektedirler. Onların özel güçlerini kıskanmaktalar. Hikayede Dünyayı yönetmek isteyen örgütleri, bilimsel çalışmalar yürüterek güç elde etmeyi amaçlayan insanları ve daha da güçlü olmak için bilimsel çalışmalar yürüten kurt adamları, soylular ve kurt adam ırkının fantastik savaş kabiliyetlerini görebildiğimiz gibi. Bu üstün ırklardan habersiz günümüz dünyası gibi yaşayan insanların doğal hayatlarını da görebiliyoruz.

Hikayede Soylu olan ana karakterimiz 800 yıldır uyumakta ve uyandığında ise alışık olmadığı bir dünya ile karşılaşmakta. İlk defa gördüğü bu toplu yaşam alanlarını, yapay unsurları ve gelişen teknoloji karşısında cahil kalan ana karakterimiz bir lisede öğrenci oluyor ve birbirinden komik sahneler karşımıza çıkıyor.

Noblesse İnceleme

Bu incelemeyi kısa tutacağım. Beni bu kadar sürükleyen nadir çizgi roman okumuşumdur. Bulduğum her boşlukta açıp okuduğum bu eserde heyecan hiç düşmeden sürekli artmakta ama yarısını bitirdikten sonra olaylar tekrar ediyor gibi hissediyorsunuz ki öylede oluyor. Buna rağmen okumayı bıraktırmayan sebep baş düşman olan arkadaşın bütün bu ırklar,oluşumlar arasında olan savaşları perde arkasından izleyerek durmadan argüman toplayıp kendisini güçlendiren ve şeytani planlar yapması yüzünden okuyucunun çok iyi bir final ve son olay örgüsü görme beklentisinden kaynaklanan ulan o kadar heyecanlı gittik sonu zaten efsane olacak dedirten eserin sonu tırt çıkıyor. Baş düşmanla olan savaş vasat, final: vasat! Ben bunu yazarın yazabileceği bütün savaş senaryolarını kullanıp hikayenin sonunu düşünmeden,baş düşmanı unutarak yazmasına bağladım. Aceleye gelmiş bir final sanılabilir ama bunun aceleden ziyade büyük bir hata olduğunu düşünüyorum.

Yazar hikayeden mi sıkıldı yoruldu mu bilemem final olmamış. Finale hiç düşünülmemiş. Sona geldiğimizde seride ilk defa bahsedilen bir taş çıkıyor taşı göğsüne yapıştıran düşman tanrısal güç elde ediyor saçmalığa bak. Bu noktaya kadar hiç mi değinmezsin bu güç kaynağına. Ayrıca ana karakter Cadis Etsama Di Raizel’in güç kullandıkça ömrünün azalması 800 yıl uyumasına sebep olan savaştan dolayı ömrünün zaten çok olması mevzusu var. Bu herifi finalde ya öldürürsün ya da güzel bir olayla bağlarsın ömrünü geri alır. Her girilen savaşta Raizel’in ömrü azalıyor diye kahrolan yoldaşlarına yazıktır yahu.

Artılarına gelirsek efsane karakter tasarımları ve savaş sahneleri mevcut. Sadece ana karakter için bile okunabilecek bir seri.

Bu hikayenin beni bu kadar hayal kırıklığına uğratmasına karşılık okuyun arkadaşlar önerimdir. Zaten Webtoon sitelerinde en başlarda çıkıyor diye gördüm. Sırf görsel kalitesi için okunur. Animasyon serisi de yapılmış ama çok iyi görsele sahip olan bu çizgi roman Anime benzeri bir uyarlamaya dönünce görsel kalite düşmüş. Ve animasyon aşırı kısaymış görsel kalite düşük ve beğenen olmadığından izlemedim. Yeni animasyon serisi gelebilir diye söylentileri var iyi bir animasyon şirketiyle anlaşılırsa başarı elde edebilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.