arama

One Piece Yazarı Eiichiro Oda’dan Yeni Röportaj

Eiichiro Oda röportaj
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Law

One Piece Yazarı Eiichiro Oda’dan Yeni Röportaj

One Piece’in kurgu ustası yazarının en son yaptığı röportajdan seri ile ilgili kısımları derledik. Eiichiro Oda’dan yeni haberler

One Piece cilt 97, 16 Eylül tarihinde yayınlanacak. One Piece dergisi de aynı gün yayınlanacak.

1-1.5 yıl önce bir röportajında One Piece’i bitirebilmem için 5 yıl daha var diyen Eiichiro Oda Bu röportajında tekrar 5 yıl kaldı cevabını verdi.

Oda’nın Seride çizmek için çok heyecanlandığı ve çok eğlenceli sahneler varmış. Bu sahelerin gelmesini iple çekiyormuş.

Yıllar önce yaptığı bir röportajda One Piece bittikten sonra Cyborg konseptli bir manga çıkarabileceğini söyleyen Oda yeni röportajında aklında bir plan olmadığını söyledi.

Eiichiro Oda, One Piece’in yeni bölümünü yetiştirmeye çalışırken editörlerini arıyormuş. Bu telefon görüşmeleri 12 saate kadar uzayabiliyormuş. Bir kaç kez editörler Oda’yı dinlerken uyuya kalmışlar.

Oda Rebecca ve Kiros’un buluştuğu sahneyi çizerken ağlamış.

One Piece mangası yayınlanmadan önce editörlere yaptığı işi gösteren Eiichiro Oda’nın eseri kabul edilmemiş. One Piece için çok ümitli ve güveni tam olan yazarımız red edilince şok olmuş.

Oda manga okumak istediği zamanlarda Google’a ilgi çekici mangalar yazıp aratıyormuş.

Daha önce bahsettiği 3 kitap ertelenecekmiş. One Piece çizgi roman seti 4 Eylül’de piyasaya sürülecekmiş.

Mobil oyunlar için para harmaktan hoşlanan Oda, nadir bulunan Shanks karakterini elde etmek için bir One Piece mobil oyununa çok para harcamış ve hedefine ulaşmış 🙂

Eiichiro Oda röportaj

Eiichiro Oda’dan yeni röportaj

Kaynak: One Piece Türkiye grubu Facebook

Okuyucu ve izleyiciler Oda’nın One Piece finali hakkında 5 yıl daha olduğu açıklamasına inanmakta güçlük çekiyorlar. Mevcut arc Wano’nun bitmesine 1 1.5 yıl olduğunu düşünen takipçiler 5 yıl içinde final yapabileceğine inanmıyorlar. 10 yılı daa olduğunu düşünen büyük bir kitle daha var. Bir taraf da var ki hiç bitmesin istiyorlar.

Tek bir yazarın elinden çıkan, en çok satan ve en uzun çizgi roman serisi olması nedeniyle 2 tane guiness rekoru olan Eiichiro Oda’nın One Piece’i Eylül ayında çıkacak olan cilt 97 ile olmazsa bile 98. Cilt satışları ile yeni bir rekora imza atabilir. Bu rekor dünyanın en çok satan çizgi romanı olma rekoru. Kurgu ustası ve trol yazarımıza buradan başarılar dileriz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.