arama

Sonic Filminin Devamı Geliyor – Sonic 2 Ne Zaman?

sonic filminin devami geliyor sonic 2 ne zaman
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • tuyann tuyann

Jim Carrey ve James Marsden’ın başrollerde yer aldığı Sonic Filminin Devamı geliyor. Vizyona girdiği gibi gişe rekorlarını beraberinde getiren Sonic The Hedgehog filminin bildiğiniz üzere süreci oldukça sıkıntılı geçmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgını öncesi vizyona giren filmin gişesi, devamında patlak veren virüsle sarsılsa da yapımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştı.

Sonic 2 Ne Zaman? Sonic Filminin Devamı Geliyor!

Paramount Pictures stüdyolarından çıkan Kirpi Sonic’in devam filminin geleceği kesinleşti. Sonic’in tüm haklarına sahip olan Japon şirketi Sega Sammy bilgileri onaylayarak, filmin devamının geleceğini duyurdu. Aksiyon-komedi türündeki Sonic The Hedgehog oldukça büyük bir kitleye hitap etmişti. Sonic filminin ikincisinde yine aynı ekip toplanacak. Live Action tekniği kullanılan filmin ilkinde karakter tasarımları beğenilmemiş ve bu filmin ertelenmesine sebep olmuştu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen popüler video oyunu serisi, Kirpi Sonic’in maceraları beyazperdeye uyarlanmıştı.

Yapımcılar Sonic The Hedgehog 2 filmi için bu hataları tekrar etmeyecek gibi görünüyor. Sonic The Hedgehog filminin yönetmein olan Jeff Fowler, ikinci filmde de yönetmenliğe oturacak. Şu an için oyuncular ile ilgili bilgiler mevcut değil. Bu sebeple, Sonic The Hedgehog filminin devamında kadro nasıl olacak bilinmiyor.

Sonic filminin devamı ise prodüksiyon aşamasına henüz geçmiş değil. Sadece taslak bir yapım olarak beklemekte.

Sonic The Hedgehog filminde klasik bir Sonic hikayesi işlenmiş ve başrolde Jim Carrey avantajıyla film oldukça güzel olmuştu. Live Action tekniğiyle yapılması da, çocukluğunda Sonic video oyunları oynamış, çizgi serilerini izlemiş olan kitleyi kendisine daha çabuk çekmesini sağlamıştı. Sancılı yapım sürecine rağmen, Pikachu Live Action uyarlamasını gişede geçmeyi başarmıştı.

Sonic bu başarasıyla en çok izlenen video oyunu uyarlamasa film olmaya başarmıştı. Kirpi Sonic’in peşindeki hükümeti konu alan filmin ana kötüsü, onun en çok bilinen düşmanı olan Dr. Robotnik olmuştu. Sonic The Hedgehog filmi daha sonrasında ev sinemalarına gelerek izleyiciyle buluşmaya devam etmişti. Sonic filminin devamı geliyor ama ne zaman? Bu sorunun cevabı ise şu an cevapsız. Henüz net bir tarih bulunmuyor. Sonic 2 ne zaman? Sorusuna bizim tahminimiz en az 2 yıl sonra.

Bu arada Sonic’in gişeyi nasıl delip geçtiğini okumak için: Sonic Gişe Rekoru Kırdı

 

 

etiketlerETİKETLER