arama

The Night of the Hunter Yeniden Çekiliyor – Kara Filmler Klasiği

the-night-of-the-hunter-yeniden-cekiliyor-kara-filmler-klasigi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • tuyann tuyann

The Night of the Hunter Yeniden Çekiliyor – Kara Filmler Klasiği

The Night of the Hunter Yeniden Çekiliyor

Universal Pictures’ın sinemaya Davis Grubb’un romanından uyarlanan 1955 yapımlı The Night of the Hunter’ın yeniden çevrimi için çalışmalara başlandı. Universal’ın kara film klasiklerinden birisi olan ve sinema tarihinde büyük bir önem taşıyan filmlerinden birisi olan yapımın yeniden çevrimi için herkes oldukça sabırsız.

Matt Orton filmin senaryosunu yeniden yazarak yüksek bir ihtimalle günümüze uyarlanacak bir gerilim oluşturmaya çalışacak. Universal’ın tekrar sinemaya uyarlayacağı yeni film hakkında neredeyse henüz hiç bilgi yok. Ancak canavar evreniyle iyi bir başarı yakalayan şirketin kara filmler klasiğini güzel bir şekilde uyarlayacağından şüphe yok.

The Night of the Hunter Film Konusu

Universal’ın 1955 yılında sinemaya taşıdığı roman uyarlaması The Night of the Hunter filminin hikayesi ise şöyleydi: Dolandırıcı soğukkanlı bir katil dul bir kadınla evlenir. Dul kadının kocası ölmüştür ancak bu katilin özellikle bu kadını seçmesinin kendi için özel bir sebebi vardır. Kadının kocası bir banka soygunundan sonra bankadan tam 10.000 dolar saklamıştır. Söz konusu katil aynı zamanda dini bir fanatiktir. Dul kadının bir de küçük çocukları vardır, sahtekar katil esasında bu para için kadınla evlenmiştir. Ancak paranın yerini kadının çocukları bir türlü söylememektedir. Katil dolandırıcı ise paranın nerede saklandığını bulmak için oldukça farklı yollar deneyecek ve parayı bulmaya çalışacaktır.

Korona virüsü salgını sürecinde Universal bütün yapımlarının üretimlerini ve vizyonlarını durduran ilk şirketlerden birisiydi. Şirket bununla kalmayarak aynı zamanda da ev sineması girişimine ön ayak olmuştu bir nevi. Şu an için üretim söz konusu değil ancak Universal, senaristlerin ve yazarların üzerinde şu günlerde daha çok durmakta. Bunun da etkileri elbette yönetmenlerin ve senaristlerin yeni fikirler üretmesiyle sonuçlanıyor.

The Night of the Hunter filminin ilk versiyonunda başrolde Robert Mitchum yer alırken filmin yönetmen koltuğunda ise Charles Laughton vardı. Yeniden çevrim versiyonunda ise filmin modernleşmesi bekleniyor. Film bir nevi avcılık hikayesi anlatan gerilim gibi dursa da oldukça başarılı bir sinema eseri olarak tarihteki yerini almıştı. Güzel bir yeniden çevrimle hem kalite olarak hem de gişe olarak sinema tarihinde oldukça iyi bir yer edinme şansını ikinci kez yakalayabilir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.