arama

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • tuyann tuyann

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı (Winona Forever)

Geçmişten günümüze Hollywood, birçok aşka ev sahipliği yaptı. Birçoğu kısa sürerken birçoğu evliliğe kadar gitti. Ancak her biri Winona ve Johnny’nin hikayesi gibi efsane olamadı Kasvetli bir ayrılık, döneme damga vuran bir aşk hikayesi Winona Ryder ve Johnny Depp.

Johnny Depp, takvimler 1983’ü gösterdiği sıralar hayali olan müziğin peşinden amatörce koşmaya devam etmektedir. Bu sıralarda yeni tanıştığı ve kendisinden altı yaş büyük olan, Lori Anne Allison ile evlilik yoluna girecektir. Lori’nin çevresi oldukça geniştir. Los Angeles’da yaşıyorsanız bazı şeyler hayatınızı değiştirir. İşte, Lori’nin Los Angeles’da ki bu geniş çevresi sayesinde, Depp’in hayatı değişecekti. Johnny Depp, Lori Anne Allison’un geniş çevresinin yararını kısa sürede görecektir. Ünlü oyuncu, Nicholas Cage ile bu sayede tanışan Depp, ilk filmi olan Elm Sokağında Kabus için kolları sıvar. Elm Sokağında Kabus güzel başarılar elde ederken, Depp’in oyunculuk kariyeri için bütün koşullar oluşuyordu.

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı

Depp, filmde kendinden oldukça söz ettirir, Hollywood’un depresif bakan, yakışıklı serserisi olmuştur artık. Depp, Lori Anne Allison ile olan evliliğini 3 yıl sonra bitirecek ve eski eşiyle iyi dostlar olarak kalacaktı. Ancak kariyeri dur durak bilmeden yükselmeye devam ediyordu. Bazı yönetmenler oyuncular ile bağdaşırlar. Bu Hollywood’da çok sık olan bir şeydir, Depp 90’lı yıllara geldiğimiz zaman Tim Burton ile tanışır.

Tim Burton ve Johnny Depp için apayrı bir yazı yazacağız ancak bu yazımızda Winona Forever diyoruz.

Tim Burton ve o inanılmaz masallarından birisi, Edward Scissorhands ile sinemaya bir klasik eklenecekti. Winona Ryder, daha önce de Burton ile bir filmde birlikte çalışmıştı. Burton’ın oyuncularından biri tamamdı, peki öteki? İşte döneme bomba gibi düşen Johnny Depp, başrolde Winona ile birlikte oynayacak ve onunla böylece tanışmış olacaktı.

Not: Depp ve Ryder, daha önceleri de birbirlerinden haberdar olan ancak muhabbeti olmayan insanlardı.

Edward Scissorhands (Makas Eller) ile tanışan ikili zaten sette aşklarını ilan etmiştir.

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı

Döneme filmden sonra bu aşk damga vuracaktır. Depp ve Winona’nın yaptığı her şey, gençler arasında moda olmaktadır. İkilinin aşkı gençlerin ilgi odağıdır, verdikleri her poz giydikleri her şey gençlerin esin kaynağı olu. İkili nişanlanır, bütün gözler çiftin üzerindedir. Gazeteler, haberler dergiler ikilinin düğün haberi için pusuda beklemektedir. Her şey büyüleyici bir şekilde hem Depp hem Winona için güzeldir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Hollywood’un serserisi Johnny hiçbir zaman rahat durmamıştı, alkol ve uyuşturucuyu asla bırakmadığı gibi bu serseri imajından da olumsuz etkilenmemiştir. Winona Ryder’ın ailesi, onu böyle olduğu gibi kabul etmiş ve sevmiştir. Ve yazımızın esasında konusu olan o meşhur dövme bu zamanlarda yaptırılır. Johnny Depp neredeyse her yerde hayatımın aşkı Winona demektedir. Açıklamaları bu şekilde olan birisinin bu dövmeyi de yaptırması oldukça normaldir aslında. “Winona Forever” dövmesiyle Depp ve Winona hayranları da artık ikilinin hiçbir zaman ayrılmayacağını düşünmeye başlar.

Şimdilerde Amber Heard ile gündemden düşmeyen Depp, belki de en büyük hatasını Winona Ryder’dan sebepsiz ayrılığıyla yapmıştı. Depp, Winona’yı nedensizce terk eder. Hollywood ve dünya gündeminden hiç düşmeyen bu aşk böylece son bulur.

Johnny Depp, alkol uyuşturucu ve kadınlarla olan yaşamına geri dönerken, Winona için işler pek yolunda gitmez. Henüz 18 yaşında tanıştığı Depp, onun ilk aşkıydı ayrılığın etkisini uzun süre üzerinden atamamıştı. İşte, Johnny Depp ve Winona Ryder aşkı bu yüzden diğer Hollywood ilişkilerinden farklıdır. Onların ayrılıkları bile uzun süre gündemi meşgul etmiştir.
Winona’nın ilk aşkı olan Depp aynı zamanda da ilk hayal kırıklığıdır. Winona 21 yaşında ayrılığın sarsıntısıyla acılar çekerken Depp yine dönemin en popüler isimlerinden biri olan, Kate Moss ile birliktedir.

Johnny Depp’in Winona Forever dövmesi artık, Wino Forever olmuştur. Winona için bu ilişkinin kırıntıları geriye kalırken Depp yeni sulara yelken açmaya başlamıştır.

Hollywood’un havalı ve asi adamı, gündeme geldiği her ilişkisinin sonu kötü bitse de mükemmel oyunculuk yeteneği, çeşit çeşit filmleriyle Hollywood’un en saygın isimlerinden birisi olmuştur. Winona Ryder için de işler pek farklı değildir, Hollywood’da Johnny Depp kadar olmasa da saygın ve kariyer sahibi bir oyuncudur.

Yazarlar: Nazmi Yılmaz – Tuyan Karasoy

Johnny Depp ve Winona Ryder Aşkı

Winona Forever

Johnny Depp Filmleri, Winona Ryder Filmleri, Hollywood magazin, Hollywood hikayeleri, Tim Burton, Edward Scissorhands film, Makas Eller film,