arama

Christopher Robin Film Konusu

christopher-robin-film-konusu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • tuyann tuyann

Christopher Robin Film Konusu

Christopher Robin Film Konusu ve incelemesi | Winnie The Pooh filmi

Christopher Robin Film Yorumlar

Bu yazımızda sizlere Christopher Robin film konusu ve incelemesini yapacağım. Christopher Robin Film Yorumlar kısmıyla başlayacağım çünkü bu filmi birçoğunuz sosyal medyalarda görüp ne olduğunu bilemiyor. Bu film arkadaşlar Winnie The Pooh filmi… Disney’in en iyi yaptığı şeylerden birisi eski eserlerini beyazperdeye yeni teknolojiyle aktarması olabilir. İşte Christopher Robin film yorumlar kısmıyla başlamamın sebeplerinden birisi de bu filmin bana bazı şeyleri hatırlatmış olması. Christopher Robin film konusu kısmına geçmeden önce filmin insan üzerindeki bıraktığı etkiyi aktaracağım. Bu filmi izlediğiniz zaman muhtemelen unuttuğunuz, geçiştirdiğiniz bütün her şey aklınıza gelecek. Örnek olarak benim hatırladığım şeylerden birisi artık filmleri sadece inceleme yazmak, konularını yazmak için izlemeye çalıştığım oldu.

Christopher Robin filmini izlerken bunu ciddi olarak düşündüm. Bu düşünce doğruydu çok sevdiğim şeylerden birisi olan film izlemek benim için artık bir iş olmuştu. İş olduğu içinde artık canımın istediği filmleri daha az tüketiyordum. Her yeni çıkan filmi izlemeye çalışırken, Christopher Robin filmi gibi birçok filmi kaçırmıştım. Neyse, Christopher Robin film konusu kısmında bunu daha iyi anlayacaksınız zaten.

Christopher Robin Film Konusu

Christopher Robin film replikleri ile karşımıza neredeyse her yerde çıkan bir yapım. Aslında ülkemizde bu kadar izlenen bir film değil. Ancak oldukça etkileyici repliklere sahip.  Christopher Robin film konusu spoilersız kısa bir özettir, bu nedenle rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Filmin hikayesi Christopher Robin’in 100 hektar ormanından ayrılıp, normal insanların arasındaki bunaltıcı yaşama girişmesiyle başlıyor. Henüz çocukken okul, iş kısacası geleceği için evinden ayrılıyor. Filmin başlarında bir çocuk olan karakterimiz yaşadığı yerde Ayı Winnie, İyor (Eeyore) Piglet, Tigger, Tavşan, ve Roo ile birlikte günlerini mutlu bir şekilde geçirmektedir. Ancak ayrılık vakti gelir ve Pooh ile vedalaşarak, insanların arasındaki yaşama başlar. Christopher Robin film konusu aslında karakterimiz büyüdüğü zaman ortaya çıkıyor. Robin, artık büyüyüp iş güç sahibi bir adamdır. İkinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’sinde çalıştığı şirkette zor zamanlar geçirmektedir.

christopher-robin-film-konusu

christopher-robin-film-konusu-christopher-robin-film-yorumlar-winnie-the-pooh-filmi

Bavul satan bu şirket batmak üzeredir ve Christoper’ın omuzlarındaki yük oldukça fazladır. Çünkü bu şirketin maliyetini düşürmek ve batmasını engellemek zorundadır. Amiri olan adam ise tam bir gıcıktır. Ona bu geminin batmasıyla yüzenlerin içinde olması gerektiği fikrini işler. Christopher, zaten oldukça yoğun çalışan ve neredeyse ailesine hiç vakit ayıramayan bir adamdır. Günün birinde eski dostu Ayı Winnie’nin tesadüf eseri Londra’ya gelmesiyle hayatı yeniden şekillenecek ve değişecektir.

Christopher Robin Film İncelemesi / Winnie The Pooh Filmi

İnceleme kısmında seyir zevkini bozacak herhangi bir spoiler yoktur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki Christopher Robin filmi, bir Winnie The Pooh filmi olarak düşünülemez. Bunun başlıca sebeplerinin altında normal hayatın sorumlulukları, iş bulmak, çalışmak, geçim sıkıntısı ve eşitsizlik gibi konulara filmin oldukça fazla değinmesi gösterilebilir. Yani Winnie The Pooh filmi bekliyorsanız eğer tamamen böyle bir film bulamayacaksınız. Yetişkinlere hitap eden kısımları bana biraz daha fazla gibi geldi. Ancak bu bir sorun mu? Bence Christopher Robin filmi çok iyi bir film olmuş. İncelemeyi fazla dağıtmadan kademe kademe gideceğim. Bunların dışında film savaş sonrası İngiltere’ye değiniyor ancak daha büyük bir savaş söz konusu. O da, Christopher Robin’in kendisiyle olan savaşı… Bu savaşta iki taraf var, bunlardan birisi onun içindeki çocuk diğeri ise yetişkin hali. Yetişkin hali para kazanmak, çok çalışmak ve ailesine daha iyi bir yaşam sunmak, kızını yatılı okula yollayarak gelecekte onun da aynı bu şeyleri yapmasını istiyor.

Christopher Robin eşini ve kızını oldukça fazla ihmal ettiğinin farkında bile değil. Öte yandan Ayı Winnie ve diğer arkadaşları ise mutlu olmak için bir şeylere ihtiyaç duymuyorlar. Bu kısımları bir çocuk kolay kolay anlayamaz ancak bu filmin harika olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Birçoğumuz bazı şeyleri sadece yapmak zorunda olduğumuz için yapıyoruz. Ya da bu söz konusu bazı şeyleri yapmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Peki, ya öyle değilse? Christopher Robin filmini izledikten sonra tüm bunları sorgulayacaksınız.

Sitemizde sürekli olarak film önerileri yapıyoruz, beğendiğimiz filmleri öneriyoruz ancak bu film için şunu diyebilirim, “Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden” biriydi.

En iyi filmler demişken: [irp posts=”3046″ name=”2020 En İyi Filmler / 2020 İzlenmesi Gereken En İyi Filmler”]

Film önerileri ve sinema dünyasından haberler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:
Twitter: Tuyann.com

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.